Köksal Eğitim Vakfı

ETKİNLİKLERİMİZ

3 MART'TA EĞİTİM İÇİN KOŞUYORUZ

Hep der ya anne babalar, ‘kızımız doktor olacak’ , ‘oğlumuz mühendis olacak’ , ‘çocuğumuz avukat olacak’... Evet, bu ülkenin doktora, mühendise, avukata ihtiyacı var ama her ebeveynin gururla anlatacağı, sanatın diliyle konuşan kalifiye gençlere de ihtiyacı var. Bu yüzden biz de diyoruz ki; çocuğumuz sanatçı olacak.

 

Köksal Eğitim Vakfı olarak “Çocuğumuz sanatçı olacak” projesi ile 3 Mart Pazar günü gerçekleşecek Antalya Maratonu (Runatolia 2019)’na katılıyoruz. Geçtiğimiz Kasım ayında 40. İstanbul Maratonu'na katılmış 15 üniversite öğrencisinin bir yıllık burs ihtiyacını sizlerin desteği ile karşılamıştık. İstanbul Maratonu'nda olduğu gibi yine adımlarımızı güzel sanatlar ve konservatuvar bölümlerinde öğrenim gören üniversitelilere burs fonu yaratmak için atacağız. Hedeflerimizi daha yukarılara taşımak, daha çok öğrencinin hayatına dokunmak sizlerin elinde…

Neden sanat öğrencileri?

Yaklaşık 25 yıldır öğrencilere destekte bulunan bir vakıf olarak edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda şunu gözlemledik ki, sanat bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler kurum ve kuruluşların sundukları burs olanaklarından daha az faydalanıyor.

Küçük bir örnek vermek gerekirse; Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Türkiye'nin öncelikli alanlarında stratejik öneme sahip 36 lisans programı belirlemiştir. Bu programdaki öğrenciler arasından uygun olanlara "Başarı Bursları" kapsamında burs temin edilmektedir. Bu 36 bölümün içerisinde ise sanat dalı ile ilgili herhangi bir bölüm yer almamaktadır.

.

Ayrıca öğrencilerin kullandıkları ders materyalleri maddi anlamda büyük bir külfet oluşturmaktadır. Bir Resim Bölümü öğrencisinin tuval, boya, fırça vb. malzemelere defalarca ihtiyacı olur. Bir Yaylı Sazlar Bölümü öğrencisinin ise kendisini geliştirdikçe yenileyeceği bir enstrümana ve bu enstrümana düzenli olarak bakım yaptırmaya ihtiyacı vardır

.

Sanat öğrencilerinin öğrenim hayatları süresince katıldıkları yarışma, festival, bienal vb. etkinlikler maddi anlamda öğrencileri oldukça zorlamaktadır.

Nasıl destek olabilirsiniz?

Koşucumuz olup, bağış toplayabilirsiniz.

>Koşudan iki hafta önce kampanyanızı başlatıp, yakınlarınıza gerçekleştireceğiniz yardımseverlik koşusundan bahsederek proje için bağış toplayabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızdan da bu duyuruyu yapabilirsiniz.

 

Koşucularımızın açtığı kampanyalara destek olabilirsin.

>KEV için koşacak her koşucunun İyilik Peşinde Koş (İPK) platformunda açılacak kampanyasına istediğiniz miktarda

bağış yapabilir, bağış yapacakları yönlendirebilirsiniz.

 

Maraton kaydı için tıklayınız.

KEV Koşu Kayıt Formu için tıklayınız.

40.İstanbul Maratonu'nda neler yaptık?

> Gerçekleştirdiğimiz ilk yardımseverlik koşusu ile sanat bölümlerinde öğrenim gören 15 üniversite öğrencisinin bir yıllık burs ücreti karşılandı.

> 45 gönüllü koşucu projemiz için kampanya açarak destekte bulundu.

> Yaklaşık 1 ay süren kampanya süresince 483 kişi koşucuların kampanyalarını destekte bulundu.

> Kasım ayının sonunda 15 öğrenci belirlendi ve bu 15 öğrenci Aralık ayı itibariyle aylık 500 TL burs almaya başladı.

SOSYAL FAALİYETLERİMİZ

Kitaplar Manisa'daki okul için / Eylül 2018

"Başkaları da okusun" projesi kapsamında Manisa’nın Kırkağaç ilçesindeki Rıza Nebahat Dolman Ortaokulu kütüphanesi için topladığımız kitapları okula ilettik. Toplanılan kitaplar ile okulda çok güzel bir kütüphane oluşturuldu.

Okul kütüphanesine kitap desteği / Mayıs 2018

Şanlıurfa Akcakale’de bulunan Necip Fazıl Kısakürek İmam-Hatip Ortaokulu için kitap kampanyası gerçekleştirdik. Okulun öğrencileri ve öğretmenlerinin kendi imkanları ile yaptıkları okul kütüphanesinin tek eksiği kitaptı. Biz de KEV dostları ve çeşitli STK’ların desteği ile 300’den fazla kitap ve çeşitli bilim-kültür dergisi aboneliği ile destek olduk.

'Eline Sağlık Anneciğim' Kitap Tanıtım ve İmza günü / Mart 2018

Geliri tamamen vakfımıza aktarılacak olan ‘Eline Sağlık Anneciğim’ çocuk yemekleri kitabının tanıtım ve imza gününü KEV Sanat Galerisi’nde yaptık. Vakfımızın başkanı Zeynep Köksal Yaykıran’ın yazdığı bu kitap ile şu ana kadar üç öğrencinin bir yıllık eğitim bursu karşılandı. Başkanımızın amacı her yıl en az iki öğrenciyi bu kitap ile okutmak.

Siber Güvenlik Farkındalığı Eğitimi / Şubat 2018

Siber Güvenlik Uzmanı Alper Başaran vakfımızda siber güvenlik farkındalığı eğitimi verdi. Başaran, "Hackerlar ne yapar, telefonumuz kapalıyken fotoğraflarımızı nasıl çekebilirler, internetten güvenli alışveriş nasıl yapılır, sosyal medya kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?" gibi güncel konu başlıklarını öğrencilerimiz için anlattı.

"Bazen de Sanat Eğitim İçindir" Karma Sergi / 12 Aralık 2017 - 5 Ocak 2018

Eğitime destek amacıyla gerçekleştirdiğimiz karma sergimizi açtık. Sergimizi 5 Ocak'a kadar ziyaret edebilir, aydınlık yarınlar adına vakfımıza destekte bulunabilirsiniz. Başta resim ve fotoğraf olmak üzere çeşitli sanat dallarından eserlerin yer aldığı sergide, profesyonel ve amatör 31 sanatçının 50'den fazla eserini bulabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Semineri / Aralık 2017

Eğitim Koçu Dr. Kadriye Işıklar Pürçek’in kişisel gelişim seminerinde bir araya geldik. Başlığımız ise “Hayat sahnesinde başarılı bir ömür” oldu.

Hacettepeli öğrencilerle buluştuk / Kasım 2017

Hacettepe Üniversitesi Kariyer Gelişimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından akran kariyer danışmanlığı yapmaları için seçilen öğrencilerle buluştuk. Vakfımızın başkanı Zeynep Köksal Yaykıran iş hayatına yönelik tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

"Sanatın Mutfağı" Resim Sergisi / 05-24 Ağustos 2017

"Bazen de sanat eğitim içindir" diyerek çıktığımız bu yolda Alarm-Art ile gurur verici bir projede bir araya geldik. Alarm-Art sanatçıları bir haftalık bir çalıştay yaptılar ve sadece eğitim için ürettiler. Ürettikleri bu eserler Dibeklihan'da Cumartesi akşamı gerçekleşen gala ile sergilenmeye başlandı. Sanatçılarımız ise elde edecekleri gelirin tamamını burslu öğrenciler yararına vakfımıza bağışlıyor. Usta sanatçıların çalıştay boyunca ürettikleri eserleri 24 Ağustos'a kadar Dibeklihan İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi'nde görebilirsiniz.

Yılmaz Özdil, Sanatın Mutfağı'nı ziyaret etti / Ağustos 2017

Gazeteci, yazar Yılmaz Özdil Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'ndeki çalıştayımızı ziyaret etti. Sanatçıların çalışmalarını yerinde izleyen Özdil, onlarla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Özdil, vakfımız başkanı Zeynep Köksal Yaykıran'dan KEV'in çalışmalarıyla ilgili de bilgi aldı. Özdil ayrıca çalıştaya katılan sanatçılardan pek çok eser satın alarak destek oldu. Eserler çalıştay sonrası 5-24 Ağustos tarihleri arasında burslu öğrencilerimiz yararına Dibeklihan'da sergilenecek.

"Sanatın Mutfağı" Resim Çalıştayı / 29 Temmuz-05 Ağustos 2017

KEV ve sanat topluluğu Alarm-Art “Sanatın Mutfağı” adlı etkinlikte bir araya geliyor. Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’ndeki projede sanatçılar bir hafta sürecek bir çalıştay gerçekleştirecek. Sanatçıların çalıştayda ürettikleri sanat eserleri ise 5-24 Ağustos tarihlerinde Dibeklihan’daki İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde KEV yararına sergilenecek.

Hüseyin Sartaş "Tuvalimdeki Anadolu" Resim Sergisi / 09 Mayıs-23 Mayıs 2017

Naif ressam Hüseyin Sartaş’ın 37.kişisel sergisi “Tuvalimdeki Anadolu” burslu öğrenciler yararına Köksal Eğitim Vakfı (KEV) Sanat Galerisi’nde açıldı.Sergi 23 Mayıs'a kadar ziyaretçilerini bekleyecek.

Dünya Tiyatrolar Günü'nü hep birlikte kutladık / Mart 2017

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde, yönetmenliğini Mine Acar'ın yaptığı Palto adlı oyunu izledik. Bizi bu güzel oyuna davet eden Mine Acar'a ve tüm Palto ekibine teşekkür ediyor, herkese Palto oyununu öneriyoruz.

LÖSEV'i Ziyaret Ettik / Mart 2017

Öğrenci grubumuzla LÖSEV'i ziyaret ettik. Çocuk ve yetişkin hastanesi LÖSANTE'yi gezdik, LÖSEV Koleji öğrencilerine minik hediyeler verdik. LÖSEV ailesine, hasta ve yakınları için sundukları bu olağanüstü imkanlardan dolayı bizler de teşekkür ediyoruz.

Mine Acar ile Kişisel Gelişim Semineri / Mart 2017

Devlet Tiyatroları Eski Genel Müdürü Mine Acar, etkili ve güzel konuşma, beden dili, imaj ve empati ile ilgili tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı.Seminere, KEV Kurucular Kurulu Başkanı Güntekin Köksal ve KEV Kurucular Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Köksal'da katıldı.

Alarm-Art ve KEV Aynı Projede / Ocak 2017

Usta ressamlar Hakan Esmer ve Erhan Lanpir'i vakfımızda ağırladık. Sanat ve eğitim için birlikte neler yapabileceğimizi konuştuk. Onlarca sanatçıdan oluşan Alarm-Art topluluğu ve KEV yaz aylarında güzel bir projede buluşacak.

Sedef Yavuzalp “Tarihte Mozaik Yolculuğu” Resim Sergisi / 30 Kasım-31 Aralık 2016

KEV Sanat Galerisi, Türkiye Cumhuriyeti Kampala Büyükelçisi Sedef Yavuzalp’in “Tarihte Mozaik Yolcuğu” adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Üniversite öğrencileri yararına düzenlenecek sergi 30 Kasım-10 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilerini bekleyecek.

.

.

Yeni Dönem Bursiyer Toplantısı / Kasım 2016

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı bursiyerleri ile KEV Sanat Galerisi’nde biraraya geldik. Sohbet tadında geçen toplantıya, bursları devam eden ve bu yıl itibariyle burs almaya hak kazanan öğrencilerimiz katıldı. Yeni bursiyerlerimiz KEV Ailesi’ne katılmanın mutluluğunu yaşarken, KEV’in eski ve yeni yönetim kurulu üyeleriyle tanışma fırsatı buldu. Etkinlikte Bilgi İşlem Uzmanı Kıvanç Onursal da iş tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı.

.

‘Boyun Kadar Oku’ Sosyal Sorumluluk Projesi / Mayıs 2016

KEV, Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencilerinin gerçekleştirdiği 'Boyun Kadar Oku' sosyal sorumluluk projesine destek oldu. İlkokul öğrencilerine birinci sınıftan itibaren kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla gerçekleşen proje Etimesgut Abdurrahim Karakoç İlkokulu’nda yapıldı.

.

Haşim Sezgin Kılıç / Ters Işık Fotoğraf Sergisi- Nisan 2016

Hürriyet gazetesi muhabiri Haşim Sezgin Kılıç’ın ‘Ters Işık’ adlı fotoğraf sergisi  13-27 Nisan arası KEV Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Burslu öğrenciler yararına gerçekleşen sergi yoğun ilgi gördü.

.

 

Mustafa Revan Makyaj Trendleri/Workshop Etkinliği-Nisan 2016

Makyaj gurusu Mustafa Revan  gerçekleşen workshopta ilkbahar-yaz makyaj trendlerini anlattı. G Concept mağazasında, Köksal Eğitim Vakfı işbirliği ile yapılan etkinlikten elde edilen gelir ise başarılı olup, imkanları kısıtlı üniversite öğrencilerine burs olarak aktarıldı.

.

Alarm-Art topluluğuyla bir araya geldik - Mart 2016

KEV Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ak ve eşi Sezer Ak ressam ve heykeltıraş topluluğu Alarm-Art'ı Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü bünyesinde bulunan Le Piment Rouge Restoran’da konuk etti. KEV Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Köksal Yaykıran ve gazeteci Haşim Kılıç'ın da katıldığı yemekte sanata dair hoş sohbetler edildi.

.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Bursiyerlerimizle Buluştuk

Bu yıl burs almaya hak kazanan öğrencilerimizle tanışma toplantısında bir araya geldik.  Toplantıda, yönetim kurulumuz bursiyerlerle keyifli bir sohbet gerçekleştirirken, öğrencileri yakından tanıma fırsatı buldular.

.

Haziran 2015, Anıtkabir Komutanlı'ğından Teşekkür Plaketi

Anıtkabir Komutanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında Anıtkabir’de gerçekleşen konsere besteleriyle destek veren vakfımız başkanı Pınar Köksal’a teşekkür ziyaretinde bulundu.  Ziyarette, Anıtkabir Komutanı Albay Muzaffer Taytak başkanımıza plaket armağan ederken, Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgenerel Muharrem Metin Özbek’in hazırlamış olduğu teşekkür yazısını da taktim etti.

.

19 Mayıs 2015 Anıtkabir Konseri

Vakfımız başkanı Pınar Köksal’ın besteleri Anıtkabir’de Atamızın huzurunda seslendirildi. Köksal’ın, Atatürk’ün 125.doğumgünü anısına yapmış olduğu beste Anıtkabir tören alanını dolduran binler tarafından beğeniyle karşılandı.

Anıtkabir'de Dev Etkinlik, 19 Mayıs 2015

Anıtkabir 19 Mayıs akşamı saat 19:00' da dev bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Köksal Eğitim Vakfı Yön. Krl. Bşk. Pınar Köksal'ın, Atatürk 'ün 125. doğum günü anısına yazmış olduğu 'Atatürk' adlı eser ilk kez dinleyicilerle buluşacak. Gecede, Hakan Aysev ve Feryal Türkoğlu Köksal'ın birçok bestesini de seslendirecek.

Doğanın Coşkusu II Pınar KÖKSAL Fotoğraf Sergisi-Mayıs 2010

25 Mayıs 2010 Salı günü saat 18:30’da “Fotoğraf Sanatçısı Pınar Köksal’ın Gözüyle Doğanın Coşkusu II” sergisinin açılışı; DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, iş ve sanat dünyasından davetlilerin katılımıyla yapıldı.

Köksal Eğitim Vakfı Başkanı ve Pet Holding Bşk.Yrd. Ecz. Pınar Köksal fotoğraf çalışmaları yanında beste çalışmalarını uzun yıllardır başarıyla sürdürmektedir.

Pet Holding’in kültür sanat etkinliklerinin tüm gelirleri Köksal Eğitim Vakfı’na bağışlanmaktadır. “Doğanın coşkusu II” fotoğraf sergisinin gelirleri de Köksal Eğitim Vakfı’na bağışlanmıştır.

“Sağlıklı Gençlik Sağlıklı Gelecek Programı”-Şubat 2009

TRT3’te Pazar günler yayınlan “Sağlıklı Gençlik Sağlıklı Gelecek” programına bu hafta Köksal Eğitim Vakfı yönetici ve öğrencileri katıldılar.

Programda Köksal Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Köksal vakfı hakkında ayrıntılı bilgi verdi, gelecekteki projelerini paylaştı.

Gönül AKIN Resim Sergisi-Ocak 2009

Pet Holding 35. Yıl Kültür ve Sanat Etkinlikleri çerçevesinde, sanatseverleri, emekli TRT sanatçısı ve ressam Gönül AKIN’ın tüm gelirini Köksal Eğitim Vakfına (KEV) bağışladığı resim sergisi ile buluşturdu. Sergiye iş dünyası, yabancı konuklar, politikacılar, sanat camiası, bürokrasi ve sivil toplum kuruluşlarından pek çok seçkin isim katıldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ

KARMA SERGİ

KEV

2017

BURSİYER TOPLANTISI

KEV

2017

ALARM-ART ÇALIŞTAY & RESİM SERGİSİ

Sanatın Mutfağı

2017

HÜSEYİN SARTAŞ RESİM SERGİSİ

Tuvalimdeki Anadolu

2017

KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERİ

KEV

2017

SEDEF YAVUZALP RESİM SERGİSİ

Tarihte Mozaik Yolculuğu

2016

TANIŞMA TOPLANTISI

2015

19 MAYIS ANITKABİR KONSERİ

2015

TANIŞMA TOPLANTISI

2011

PINAR KÖKSAL FOTOĞRAF SERGİSİ

Doğanın Coşkusu-2

2010

TANIŞMA TOPLANTISI

2009

Sağlıklı Gençlik Sağlıklı Gelecek Programı

2009

GÖNÜL AKIN RESİM SERGİSİ

2009

TANIŞMA TOPLANTISI

2007

TANIŞMA TOPLANTISI

2006

PINAR KÖKSAL FOTOĞRAF SERGİSİ

Doğanın Coşkusu-1

2006

TANIŞMA TOPLANTISI

2005

TANIŞMA TOPLANTISI

2004

TANIŞMA TOPLANTISI

2003

TANIŞMA TOPLANTISI

2002

TANIŞMA TOPLANTISI

2001

TANIŞMA TOPLANTISI

2000

TANIŞMA TOPLANTISI

1999

PINAR KÖKSAL FOTOĞRAF SERGİSİ

Doğanın Coşkusu-3

TANIŞMA TOPLANTISI

2011

TANIŞMA TOPLANTISI

2009

TANIŞMA TOPLANTISI

2007

TANIŞMA TOPLANTISI

2006

TANIŞMA TOPLANTISI

2005

TANIŞMA TOPLANTISI

2004

TANIŞMA TOPLANTISI

2003

TANIŞMA TOPLANTISI

2002

TANIŞMA TOPLANTISI

2001

TANIŞMA TOPLANTISI

2000

TANIŞMA TOPLANTISI

1999

KEV Yönetim Kurulu Başkanı

Pınar KÖKSAL

Doğanın Coşkusu-1

Pınar KÖKSAL Fotoğraf Sergisi

Haziran 2006

Gönül AKIN Resim Sergisi

Şubat 2009

Doğanın Coşkusu-2

Pınar KÖKSAL Fotoğraf Sergisi

Nisan 2010

Doğanın Coşkusu-3

Pınar KÖKSAL Fotoğraf Sergisi

Sağlıklı Gençlik Sağlıklı Gelecek Programı

Şubat 2009

VİDEO GALERİSİ

KARMA SERGİ

KEV

2017

BURSİYER TOPLANTISI

KEV

2017

ÇALIŞTAY & RESİM SERGİSİ

KEV

2017

HÜSEYİN SARTAŞ RESİM SERGİSİ

TUVALİMDEKİ ANADOLU

2017

LÖSEV ZİYARETİ

KEV

2017

BURSİYER TOPLANTISI

KEV

2016

SEDEF YAVUZALP RESİM SERGİSİ

TARİHTE MOZAİK YOLCULUĞU

2016

SANATIN MUTFAĞI

RESİM ÇALIŞTAYI VE SERGİ

2017

HÜSEYİN SARTAŞ RESİM SERGİSİ

TUVALİMDEKİ ANADOLU

2017

LÖSEV ZİYARETİ

KEV

2017

BURSİYER TOPLANTISI

KEV

2016

SEDEF YAVUZALP RESİM SERGİSİ

TARİHTE MOZAİK YOLCULUĞU

2016